Søg

Du har ingen varer i din varekurv.

Menu Close

Træpiller - Briketter


Udvidet åbningstid for privatkunder.

Vi har åbent for udlevering  mandag til torsdag fra kl 8.00 til 17.30, fredag 8.00 til 16.30.

Mandag til torsdag udvidet åbningstid efter forudgående aftale 17.30 til 19.00.

For at lette ekspeditionen vil vi meget gerne, hvis det er muligt, at du bestiller og betaler hjemmefra, og blot medbringer ordrebekræftelsen.

 

 

Vis som Gitter Liste
Sorter efter
Vis per side

 

HUSK at du selv skal booke fragt

Hvis du er B2B kunde må vi være behjælpelig med levering.

 

Eg Slow Burn 6 mm 66 x 15 kg

60279
Egetræpiller 6 mm 990 kg

460,- Euro
3395,00 DKK
Enhedspris: 343,00 DKK per 100 kg(s)

Barlinek 6 mm 66 x 15 kg

60203
Euro 445,-

Miljøvenlige træpiller fra Barlinek i 15 kg's sække
3295,00 DKK
Enhedspris: 333,00 DKK per 100 kg(s)

Graanul 6 mm 15 / 990 kg.

60101
Graanul 6 mm 66 x 15 kg

445,- Euro
3275,00 DKK
Enhedspris: 331,00 DKK per 100 kg(s)

Briketter Bøg 96 pk. 960 kg

60497
Briketter fremstillet af bøgetræ
430 Euro ,-
3195,00 DKK
Enhedspris: 3,50 DKK per 1 kg(s)
Billede af Biomasa Premium 6 mm 65 x 15 kg

Biomasa Premium 6 mm 65 x 15 kg

60090
Biomasa Premium 65 x 15 kg.
Eur 430,-
3195,00 DKK
Enhedspris: 327,50 DKK per 100 kg(s)
Billede af Barlinek 6 mm Big-Bag. 1000 Kg.

Barlinek 6 mm Big-Bag. 1000 Kg.

60250
Barlinek BB 6 mm big bag 1000 kg
Euro 445,-
3295,00 DKK
Enhedspris: 329,50 DKK per 100 kg(s)

Pine Heating 6 mm 15 / 975 kg

60572
Pine Heating 6 mm 65 x 15 kg

Euro 415,-
3045,00 DKK
Enhedspris: 312,50 DKK per 100 kg(s)

Svenske Forest 6 mm 56 x 16 kg

60652
Svenske Forest Træpiller 6 mm, Palle 896 kg.
Euro 375,-
2745,00 DKK
Enhedspris: 306,50 DKK per 100 kg(s)

Svenske Forest 8 mm 56 x 16 kg

60649
Svenske Forest Træpiller 8 mm, Palle 896 kg.



Euro 375,-
2745,00 DKK
Enhedspris: 306,50 DKK per 100 kg(s)
Billede af Briketter Nestro 96  x 10 kg.

Briketter Nestro 96 x 10 kg.

59988
370,- Euro

Risiko for en lille vandskade
2735,00 DKK
Enhedspris: 285,00 DKK per 100 kg(s)
Billede af DPP 6 mm 15 / 900 kg

DPP 6 mm 15 / 900 kg

60009
DPP Resource 6 mm 60 x 15 kg

100% fyrretræ

Euro 370,-
2725,00 DKK
Enhedspris: 303,00 DKK per 100 kg(s)

Laxå 6 mm 16 / 832 kg

60005
Laxå 6 mm 832 kg
52 sække a 16 kg

340,- Euro
2495,00 DKK
Enhedspris: 300,00 DKK per 100 kg(s)

Briketter Birk 96 pk. 960 kg

60501
Briketter RUF 96 x 10 Kg.
310,- Euro
RUF er pressemetodens navn, ikke et navn på et specifik produkt.
Pakket i krympefolie.
2395,00 DKK
Enhedspris: 249,50 DKK per 100 kg(s)
Billede af Halmpiller 6 mm 20 / 1000 kg

Halmpiller 6 mm 20 / 1000 kg

59996
6 mm halmpiller, velegnet som strøelse til heste

50 sække á 20 kg, 1 tons pr. palle. Euro 315,-

2295,00 DKK
Enhedspris: 229,50 DKK per 100 kg(s)
Billede af Bøg Ovntørret 1 rm 25 cm

Bøg Ovntørret 1 rm 25 cm

59983
201,- Euro
Box Mål 120 x 80 x 110

Afhentes på fjernlager i Stadum efter aftale med os
1500,00 DKK

Barlinek 15 kg

59006
55,00 DKK
Enhedspris: 3,50 DKK per 1 kg(s)

Graanul 6 mm 15

59007
50,00 DKK
Enhedspris: 3,50 DKK per 1 kg(s)
Billede af Eg - Slowburn 8 mm 15 kg.

Eg - Slowburn 8 mm 15 kg.

59005
Eur 6,20
45,00 DKK
Enhedspris: 3,00 DKK per 1 kg(s)

Laxå 8 mm 16 / 832 kg

60006
Laxå 8 mm 832 kg

52 sække a 16 kg
340,- Euro
0,00 DKK
Enhedspris: 0,00 DKK per 100 kg(s)

Laxå 6 mm 16 / 896 kg

60007
Laxå 6 mm 896 kg
56 sække a 16 kg

350,- Euro
0,00 DKK
Enhedspris: 0,00 DKK per 100 kg(s)

Halmbriketter 960 kg små skader.

60500
Briketter 96 x 10 Kg.
Fremstillet af hårdt sammenpresset halm.
Små skader kan forekomme.
En del aske skal påregnes.
595,00 DKK
Enhedspris: 62,00 DKK per 100 kg(s)

German 6 mm 15 kg

59011
Euro 6,85
45,00 DKK
Enhedspris: 3,00 DKK per 1 kg(s)
Billede af Arbour 6 mm 15 kg

Arbour 6 mm 15 kg

59012
Euro 6,10
45,00 DKK
Enhedspris: 3,00 DKK per 1 kg(s)
Billede af Fågelfors BB 6 mm 1000 kg

Fågelfors BB 6 mm 1000 kg

60663
Fågelfors 6 mm i Storsække a 1000 kg
Euro 340,-
0,00 DKK
Enhedspris: 0,00 DKK per 100 kg(s)
Billede af Eg Slow Burn 8 mm  66 x15 kg

Eg Slow Burn 8 mm 66 x15 kg

60278
Egetræpiller 8 mm 990 kg
370,- Euro
0,00 DKK
Enhedspris: 0,00 DKK per 100 kg(s)
Billede af Blue Pellets 6 mm 65 x 15 kg

Blue Pellets 6 mm 65 x 15 kg

60511
Blue Pellets 6 mm 65 x 15 kg

Euro 380 ,-
0,00 DKK
Enhedspris: 0,00 DKK per 100 kg(s)
Billede af Eg brændetårn  1,8 rm 30 - 33 cm

Eg brændetårn 1,8 rm 30 - 33 cm

59979
Euro 270,-

Afhentes på fjernlager i Stadum efter aftale med os
1995,00 DKK
Billede af Overnight Briketter af tørv 72 ks a 14 kg.

Overnight Briketter af tørv 72 ks a 14 kg.

59985
270,- Euro
2000,00 DKK
Enhedspris: 200,00 DKK per 100 kg(s)

Overnight briketter af tørv 18 ks a 14 kg.

59977
70,- Euro
500,00 DKK
Enhedspris: 200,00 DKK per 100 kg(s)
Billede af Pine Heating 15 kg

Pine Heating 15 kg

59001
49,50 DKK
Enhedspris: 330,00 DKK per 100 kg(s)
Billede af Pini Kay Briketter 960 kg

Pini Kay Briketter 960 kg

60499
310,- Euro
2245,00 DKK
Enhedspris: 234,00 DKK per 100 kg(s)
Billede af Arbour 6 mm 66 x 15 kg.

Arbour 6 mm 66 x 15 kg.

60099
Arbour 6 mm 66 x 15 kg
420,- Euro
0,00 DKK
Enhedspris: 0,00 DKK per 100 kg(s)
Billede af Fireolet 6 mm 65 x 15 kg

Fireolet 6 mm 65 x 15 kg

60561
Fireolet 6 mm 65 x 15 kg

Euro 375,-
0,00 DKK
Enhedspris: 0,00 DKK per 100 kg(s)
Billede af Arbour 6 mm. Big Bag 1000 Kg.

Arbour 6 mm. Big Bag 1000 Kg.

60311
Arbour BB 6 mm big bag 1000 kg
Euro 420,-
0,00 DKK
Enhedspris: 0,00 DKK per 100 kg(s)